Balto smėlio Chrisi (Chrissi) salos paplūdimiai

Chrisi sala, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Chrisi dar kitaip vadinama Chrissi arba Chrysi – nuostabiai graži sala, šalia Kretos pietinės pakrantės. Chrisi (Chrissi) salos paplūdimiai – rojus tiems, kas nori maudytis ir mėgautis saule.

Nedidukė 5 km ilgio ir 1 km pločio Chrissi sala, nutolusi 15 km nuo pietrytinio Kretos kranto. Tarsi viena didelė balto smėlio kopa, vos 10-30 metrų iškilusi virš jūros lygio. Nuplaukite į Chrisi iš piečiausio Europos miesto – Ierapetros.

Chrissi sala – absoliučiai negyvenama. Čia nėra geriamo vandens šaltinių. Visa sala – vienas didelis draustinis, saugomas „Natura 2000“ programos. Tačiau atostogų sezono metu čia leidžiama plukdyti poilsiautojus. Juolab salos pavadinimas – toks auksinis: graikiškai ‘chrysos’ (gr. χρυσός) – auksas. Dėl lotyniškos transkripcijos dažnai salos pavadinimas rašomas su „y“, bet patys graikai salos pavadinime pirmąją „i“ raidę taria trumpai kirčiuodami antrąją „i“ galūnėje, todėl lietuviškai teisingiau rašyti ir tarti „Chrisi“. Angliškoje transkripcijoje dažnai pridedama dar viena „s“ raidė – „Chrissi“.

Lengvai pasiekiami Chrisi (Chrissi) salos paplūdimiai

​Nukeliauti į Chrisi nėra sudėtinga. Sala yra priešais piečiausią Kretos ir visos Europos miestą – Ierapetrą. Iš čia atostogų sezono metu pastoviai vos ne kas valandą plaukioja didesni ir mažesni laivai į Chrisi. Vidutiniškai kelionė laivu iš Ierapetros iki Chrisi užtrunka apie valandą.

Prie pagrindinių salos paplūdimių yra kelios tavernos ir kavinės, todėl su savimi nebūtina tempti maisto ir vandens, reikia tik turėti apsaugos nuo saulės. Statyti palapines ir likti nakvoti Chrisi saloje griežtai draudžiama. Chrisi (Chrissi) salos paplūdimiai vieni lankomiausių keliaujant pietryčių Kretoje.

Kaip atvykti iki Ierapetros?

Patogiausia kelionei į Chrisi link Ierapteros uosto važiuoti iš Kretos kurortų, esančių į rytus nuo Herakliono: iš salos sostinės arba Kokini Hani, Gouves kurortų kelionė iki Ierapetros (į vieną pusę) užtruks apie 2 val., nuo Hersonisos, Stalidos ir Malios – apie 1,5 val., nuo Elundos ir Agios Nikolaos – apie 1 val. Važiuoti į Ierapetrą iš kurortų, esančių prie Retimno ar Chanios nerekomenduoju dėl kelyje sugaištamo laiko: iki Ierapteros tenka važiuoti apie 3–4 valandas į vieną pusę, o dar reikia pridėti kelionę laivu iš Ierapetros į Chrisi.

MANO KRETOS pasiūlymas

Kelionę į Chrissi salą galiu pasiūlyti kaip atskirą maršrutą išsinuomotu automobiliu. Taip pat keliauti į Chrisi kviečiu su mano partnerių organizuojama ekskursija autobusu ir laivu. Pasirinkite, kaip norėtumėt nukeliauti iki Chrisi salos, spauskite atitinkamą oranžinį mygtuką:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.