Atostogos Kretoje 2021 metais: planuokitės iš anksto!

Planuojame atostogas Kretoje. Graikija | Mano Kreta
Planuojame atostogas Kretoje. Graikija | Mano Kreta

Atostogos Kretoje 2021 metais. Kreta ir kitos Graikijos salos dėl ypač gerų pandeminių rodiklių ir žemo Covid-19 paplitimo lygio bus viena patraukliausių krypčių atostogoms 2021 metais. Apie dabartinę Covid-19 situaciją Kretoje ir Graikijoje informaciją rasite čia >> O šiame straipsnyje sužinokite daugiau apie artėjančio 2021 metų atostogų sezono keliavimo sąlygas. Informacija pastoviai papildoma.

Graikija žingsnis po žingsnio atsivers poilsiautojams nuo gegužės 14 d.

Balandžio 21 d. kreipdamasis į Graikijos gyventojus šalies ministras pirmininkas Kyriakos Mitsotakis įvardijo karantino švelninimo žingsnius.

  • Iki gegužės 2 d. visoje Graikijoje galioja griežtas karantinas su judėjimo apribojimais iš vienos apskrities į kitą, su komendanto valanda, draudimu dirbti viešojo maitinimo įstaigoms ir pan. Detaliau visas karantino sąlygas apžvelgiame čia >>
  • Nuo gegužės 3 d. karantinas švelninamas: atsidarys lauke klientus galinčios aptarnauti kavinės, tavernos, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įstaigos. Tokių Graikijoje – dauguma, nes balandžio dienomis Kretoje oras įšyla iki +22°C ir daugiau.
  • Nuo gegužės 10 d. – antras karantino švelninimo etapas: atsidarys pagrindinės mokyklos su privaloma mokinių savitestacija (apie savitestacijos mechanizmą Graikijoje plačiau esame rašę čia: https://bit.ly/3dISpDd). Svarstoma nuo gegužės 10 d. trumpinti šiuo metu galiojančią komendanto valandą, iš dalies atnaujinti judėjimą tarp apskričių.
  • Nuo gegužės 15 d. – trečias karantino švelninimo etapas: bus galima laisvai judėti iš apskrities į apskritį tiek Graikijos gyventojams, tiek į šalį atvykusiems poilsiautojams. Taip pat bus leidžiama vykdyti dalį kultūrinių renginių, kurių sąrašą Graikijos vyriausybė paskelbs atskirai.
  • Visa detali informacija apie viešbučių darbo ir kelionių organizavimo ypatumus 2021 metų turizmo sezonu bus paskelbta sveikatos protokoluose, kuriuos Graikijos vyriausybė turėtų pateikti artimiausiu metu. Apie tai detaliau Audrius pasakojo tiesioginiame virtualiame pašnekesyje su Marijampolės kelionių agentūros „Janikės kelionės“ vadove Veronika, pokalbio įrašą rasite čia: https://bit.ly/3ek79HG

Graikijos šių metų šūkis: „All You Want Is Greece“

Oficialu: Graikija sieks nuo gegužės 14 d. būti pilnai atvira poilsiautojams. Tokią datą savo kalboje per virtualų ITB tarptautinės turizmo parodos atidarymą Berlyne kovo 9 d. įvardijo Graikijos turizmo ministras Haris Teoharis.

Turizmo ministras dar kartą pabrėžė, kad šiemet Graikijoje bus laukiami tiek pasisikiepiję nuo Covid-19, tiek skiepų neturintys – jiems bus daromi testai šalies oro uostuose kaip pernai. Išsamią Graikijos turizmo ministro kalbos apžvalgą angliškai skaitykite čia: http://bit.ly/38qWloX

​Haris Teoharis tuo pačiu paskelbė šių metų Graikijos turizmo reklaminį šūkį: „All You Want Is Greece“. Netrukus jis skambės plačiai reklaminėje kampanijoje, kuri kvies poilsiautojus į Kretą ir Graikiją nuo gegužės mėnesio.

Atostogos Kretoje 2021: nuo Velykų

Turizmo sezonas Kretoje ir Graikijoje šiemet – nuo Velykų. Su tokia žinute vasario 10 d. pasirodė Graikijos ministro pirmininko Kyriako Mitsotakio interviu SKAI.gr televizijai.

„Mes ne tik matom šviesą tunelio gale, mes matome tunelio pabaigą“. Pabrėžė premjeras, sakydamas, kad ši vasara Graikijos turizmui bus kur kas geresnė nei praeitoji. „Kai švęsim Velykas gegužę, viskas bus labai pasikeitę – bus dar daugiau optimizmo“.

Reikia pažymėti, kad šiemet katalikų ir graikų ortodoksų Velykas skiria beveik mėnuo. Lietuvoje katalikų Velykas švęsime balandžio 4 d., Graikijoje ortodoksų – gegužės 2 d. Tai lemia, nuo kada prasidės atostogos Kretoje 2021 metais.

Pasak Kyriako Mitsotakio, pirmųjų keliautojų Graikija lauks iš geriausiai Covid–19 skiepijimo programą vykdančių šalių. Jis tikisi, kad jau balandžio mėnesį į šalį galės laisvai atvykti keliautojai iš Izraelio ir Jungtinės Karalystės.

„Mes norime, kad graikai keliautų po Graikiją, norime europiečių. Tikimės amerikiečių, rusų, kurie galės ir kurie neatvyko pernai“. Sakė premjeras pabrėždamas, koks svarbus skaitmeninis skiepų sertifikatas, kurio įvedimui ruošiasi Europos Sąjunga.

Turintys tokį sertifikatą galės atvykti į Graikiją be saviizoliacijos ar papildomų testų būtinybės. „Tiems, kurie nebus pasiskiepiję, mes pasiūlysime testus – viskas bus paprasčiau nei pernai“. Kyriakos Mitsotakis akcentavo, kad pernai pandeminėmis sąlygomis veiklą vykdęs Graikijos turizmo sektorius įgijo daug patirties: viešbučiai, maitinimo įstaigos, ekskursijų organizatoriai šiemet bus dar geriau pasiruošę apsaugoti poilsiautojus.

Atostogos Kretoje 2021: prognozė ir patarimai

Per sausio 28 d. MANO KRETOS virtualų susitikimą su keliautojais „Zoom“ platformoje kartu su kelionių agentūros „Baltic Clipper“ vadovu Egidijumi Vaišvilu išskyrėme tokius esminius akcentus planuojantiems atostogas Kretoje:

✅ Norintiems keliauti šiemet bus papildomų sąlygų. Greičiausiai reikės arba patvirtinimo apie Covid-19 skiepus, arba Covid-19 testo tiek išvykstant, tiek atvykstant.

✅ Europos komisija jau patvirtino Europos Sąjungos (ES) šalių susitarimą dėl vadinamųjų „sveikatos pasų“ medicinos tikslais. Kaip jie bus pritaikomi kelionėse, kol kas nėra aišku.

✅ ES šalys sutarė dėl greitųjų Covid-19 testų atlikimo tvarkos oro uostuose. Graikijos oro uostai jau nuo pernai juos atlieka visiems atvykstantiems į šalį keleiviams. Lietuvos oro uostai rengiasi greituosius Covid-19 testus išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams atlikinėti nuo kovo mėnesio.

✅ Atsižvelgiant į Graikijos oficialių asmenų komunikaciją, darome išvadą, jog yra 95 proc. tikimybė, kad Kreta ir Graikija turizmo sezoną pradės nuo birželio 1 d., 85 proc. tikimybė – kad nuo gegužės 1 d. ar keliomis dienomis vėliau.

✅ Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią pandeminę situaciją, tiek MANO KRETA, tiek „Baltic Clipper“ rekomenduoja planuotis atostogas per savo kelionės agentą, kuris valdo visą informaciją ir gali bet kurią akimirką padėti keliautojui.

✅ Planuojantis atostogas per MANO KRETĄ savo keliautojams suteikiame garantiją, kad sumokėtas avansas už pasirinktas paslaugas Kretoje bus pilnai grąžintas tuo atveju, jei kelionė bus atšaukta.

✅ Kelionių paketus į Kretą (skrydžiai + viešbutis + pervežimai iš/į oro uostą) siūlantys Lietuvos kelionių organizatoriai taiko itin lanksčias sąlygas išankstiniams kelionių užsakymams, prašydami minimalaus rezervacijos mokesčio – apie 50 Eur vienam asmeniui, suteikiant galimybę be jokių nuostolių atšaukti kelionę likus 21 dienai iki išvykimo.

✅ Keliones į Kretą geriausia planuotis iš anksto. Yra didelė tikimybė, kad artėjant atostogų sezonui kelionės į Kretą tik brangs – tai lems ir didelė paklausa keliautojų iš kitų ES valstybių, ir puiki salos epidemiologinė situacija.

✅ Graikijos turizmo sektorius turi daugiausiai darbo patirties pandeminėmis sąlygomis, nes Graikija 2020-aisiais viena iš nedaugelio ES šalių įsiliedo poilsiautojus. Todėl Kreta ir Graikija šiemet bus viena patraukliausių atsotogų krypčių.

✅ Kretos ir Graikijos pandeminius rodiklius ir pandeminius apribojimus apžvelgiu čia: www.manokreta.lt/covid-19-kreta-graikija – nurodytame puslapyje informacija pastoviai atnaujinama.

Kontaktai kelionių užsakymams ir patarimams:

www.manokreta.lt/gidas-kretoje – čia rasite visus MANO KRETA kelionių vadovų kontaktus.

www.bc.lt/kontaktai – čia rasite visus MANO KRETOS partnerių, kelionių agentūros „Baltic Clipper“ kontaktus.

Arbatpinigiai MANO KRETAI

Jei norite mus palaikyti ir arbatpinigiais atsidėkoti už visą suteikiamą informaciją apie keliones į Graikiją, spauskite čia: www.manokreta.lt/arbatpinigiai – rasite visas nuorodas, kaip tą galite padaryti. Dabar ir vienas euras prideda daugiau optimizmo nuo pandemijos labiausiai nukentėjusiam turizmui.

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.