google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Atostogos Kretoje 2021 metais: planuokitės iš anksto!

Kreta ir kitos Graikijos salos dėl ypač gerų pandeminių rodiklių ir žemo Covid-19 paplitimo lygio bus viena patraukliausių krypčių atostogoms 2021 metais. Sužinokite daugiau apie keliavimo sąlygas!

Turizmo sezonas Kretoje ir Graikijoje šiemet – nuo Velykų. Su tokia žinute vasario 10 d. pasirodė Graikijos ministro pirmininko Kyriako Mitsotakio interviu SKAI.gr televizijai.

„Mes ne tik matom šviesą tunelio gale, mes matome tunelio pabaigą“, – pabrėžė premjeras, sakydamas, kad ši vasara Graikijos turizmui bus kur kas geresnė nei praeitoji: „Kai švęsim Velykas gegužę, viskas bus labai pasikeitę – bus dar daugiau optimizmo“.

Reikia pažymėti, kad šiemet katalikų ir graikų ortodoksų Velykas skiria beveik mėnuo: Lietuvoje katalikų Velykas švęsime balandžio 4 d., Graikijoje ortodoksų – gegužės 2 d.

Pasak Kyriako Mitsotakio, pirmųjų keliautojų Graikija lauks iš geriausiai Covid–19 skiepijimo programą vykdančių šalių: jis tikisi, kad jau balandžio mėnesį į šalį galės laisvai atvykti keliautojai iš Izraelio ir Jungtinės Karalystės.

„Mes norime, kad graikai keliautų po Graikiją, norime europiečių, tikimės amerikiečių, rusų, kurie galės ir kurie neatvyko pernai“, – sakė premjeras pabrėždamas, koks svarbus skaitmeninis skiepų sertifikatas, kurio įvedimui ruošiasi Europos Sąjunga.

Turintys tokį sertifikatą galės atvykti į Graikiją be saviizoliacijos ar papildomų testų būtinybės. „Tiems, kurie nebus pasiskiepiję, mes pasiūlysime testus – viskas bus paprasčiau nei pernai“, – Kyriakos Mitsotakis akcentavo, kad pernai pandeminėmis sąlygomis veiklą vykdęs Graikijos turizmo sektorius įgijo daug patirties: viešbučiai, maitinimo įstaigos, ekskursijų organizatoriai šiemet bus dar geriau pasiruošę apsaugoti poilsiautojus.


 

Per sausio 28 d. MANO KRETOS virtualų susitikimą su keliautojais „Zoom“ platformoje kartu su kelionių agentūros „Baltic Clipper“ vadovu Egidijumi Vaišvilu išskyrėme tokius esminius akcentus planuojantiems atostogas Kretoje:

✅ Norintiems keliauti šiemet bus papildomų sąlygų – greičiausiai reikės arba patvirtinimo apie Covid-19 skiepus, arba Covid-19 testo tiek išvykstant, tiek atvykstant.

✅ Europos komisija jau patvirtino Europos Sąjungos (ES) šalių susitarimą dėl vadinamųjų „sveikatos pasų“ medicinos tikslais. Kaip jie bus pritaikomi kelionėse, kol kas nėra aišku.

✅ ES šalys sutarė dėl greitųjų Covid-19 testų atlikimo tvarkos oro uostuose. Graikijos oro uostai jau nuo pernai juos atlieka visiems atvykstantiems į šalį keleiviams. Lietuvos oro uostai rengiasi greituosius Covid-19 testus išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams atlikinėti nuo kovo mėnesio.

✅ Atsižvelgiant į Graikijos oficialių asmenų komunikaciją, darome išvadą, jog yra 95 proc. tikimybė, kad Kreta ir Graikija turizmo sezoną pradės nuo birželio 1 d., 85 proc. tikimybė – kad nuo gegužės 1 d., 50 proc. tikimybė – kad nuo balandžio 1 d. ar savaite anksčiau.

✅ Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią pandeminę situaciją, tiek MANO KRETA, tiek „Baltic Clipper“ rekomenduoja planuotis atostogas per savo kelionės agentą, kuris valdo visą informaciją ir gali bet kurią akimirką padėti keliautojui.

✅ Planuojantis atostogas per MANO KRETĄ savo keliautojams suteikiame garantiją, kad sumokėtas avansas už pasirinktas paslaugas Kretoje bus pilnai grąžintas tuo atveju, jei kelionė bus atšaukta.

✅ Kelionių paketus į Kretą (skrydžiai + viešbutis + pervežimai iš/į oro uostą) siūlantys Lietuvos kelionių organizatoriai taiko itin lanksčias sąlygas išankstiniams kelionių užsakymams, prašydami minimalaus rezervacijos mokesčio – apie 50 Eur vienam asmeniui, suteikiant galimybę be jokių nuostolių atšaukti kelionę likus 21 dienai iki išvykimo.

✅ Keliones į Kretą geriausia planuotis iš anksto, nes yra didelė tikimybė, kad artėjant atostogų sezonui kelionės į Kretą tik brangs – tai lems ir didelė paklausa keliautojų iš kitų ES valstybių, ir puiki salos epidemiologinė situacija.

✅ Graikijos turizmo sektorius turi daugiausiai darbo patirties pandeminėmis sąlygomis, nes Graikija 2020-aisiais viena iš nedaugelio ES šalių įsiliedo poilsiautojus. Todėl Kreta ir Graikija šiemet bus viena patraukliausių atsotogų krypčių.

✅ Kretos ir Graikijos pandeminius rodiklius ir pandeminius apribojimus apžvelgiu čia: www.manokreta.lt/covid-19-kreta-graikija – nurodytame puslapyje informacija pastoviai atnaujinama.

KONTAKTAI kelionių užsakymams ir patarimams:
 
www.manokreta.lt/gidas-kretoje – čia rasite visus MANO KRETA kelionių vadovų kontaktus.

www.bc.lt/kontaktai – čia rasite visus MANO KRETOS partnerių, kelionių agentūros „Baltic Clipper“ kontaktus.

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.