Viešnagė „Aspros Potamos“

Viešnagė „Aspros Potamos“. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Viešnagė „Aspros Potamos“. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Viešnagė „Aspros Potamos“ – tarp senų alyvmedžių ir kalninių pušų. Čia pasislėpęs mažas kaimas prie Pefki tarpeklio, kuriuo žiemą ir pavasarį teka Baltąja pavadinta upė, dar visai neseniai buvo visų pamirštas ir niekam nereikalingas. Tiesą pasakius, tai ne visai kaimas: paprastus namelius prie kalno šlaito iš akmens prieš kelis šimtus metų pasistatė Pefki kaimo gyventojai kaip savotiškus kotedžus, kuriuose laikinai galėtų prisiglausti vasarą, kai Baltosios upės slėnyje pjauna ir kulia javus, ir žiemą, kai žemyn nuo Orno kalnų pargena avis ir ožkas.

„Aspros Potamos“ nameliai

Nameliai buvo labai paprasti, dažniausiai iš dviejų kambarių: vienas būdavo skirtas žmonėms, kitas – asiliukams ir/arba ožkoms. Ir niekas net pagalvoti negalėjo, kad kada nors tie kotedžai virs vienu įdomiausių Kretos viešbučių.

Apleistų kotedžų potencialą turizmui pirmasis įžvelgė vienas Atėnų architektas 1980-aisiais: jis pradėjo renovaciją, suskirstęs visą kaimą į dešimt atskirų namelių, prie kurių būtų tualetas ir dušas (tokių patogumų anksčiau kaimo žmonės neturėjo). Tačiau dėl kažkokių priežasčių jis apleido pradėtą darbą, o galiausiai apie 1985 metus visą pusiau renovuotą kompleksą pardavė kretietei Alekai, kuri įdėjusi daug pastangų prikėlė kaimą naujam gyvenimui – pavertė jį viešbučiu, kurį pavadino Baltąja upe, graikiškai – „Aspros Potamos“.

Viename viešbučio namelių teko pernakvoti. Įspūdžiai – dviprasmiai: kaip ir jauti, jog esi senoje kretietiškoje troboje, bet tuo pačiu neapleidžia jausmas, kad tai – viešbutis.

Šiąnakt miegosime senoj kretietiškoj troboj, kuri labiau primena urvą nei namą. Čia nėra elektros, didžiausias šviesos šaltinis – aliejinė lempa. Čia lovų čiužiniai sudėti ant akmeninių pagrindų. Čia žemos durys, žemos lubos, bet aukštas žvaigždėtas dangus.

Rytas senoj kretietiškoj troboj kur kas spalvingesnis negu juodai balta naktis. Štai kaip dienos šviesoje atrodo kaimas-viešbutis, kuriame šiąnakt teko nakvoti.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Gal būt apsistoti išskirtiniame viešbutyje? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.