google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Arkadi (Arkadijaus) vienuolynas

Lygumoje tarp senųjų ąžuolų ir pušų giraičių, alyvmedžių ir vynmedžių sodų stūkstantis Arkadi vienuolynas yra tapęs kretiečių laisvės simboliu. 

Būtent čia prasidėjo garsusis 1866 metų kretiečių sukilimas prieš Osmanų imperijos okupaciją. Tačiau turkai metė milžiniškas pajėgas sukilimui malšinti ir galiausiai apsupo Arkadi vienuolyną, kuriame buvo užsibarikadavę 260 ginkluotų vyrų ir apie 700 moterų bei vaikų. Aplink vienuolyno sienas buvos sutelkta net 15 tūkst. osmanų kariuomenė, kuri per 1866 m. lapkričio 7 d. šturmą žiauriai išžudė tarp Arkadi sienų pasislėpusius kretiečius. Dalis moterų su vaikais žuvo susprogus vienuolyno ginklų sandėliui. Tragedija į Graikijos istoriją įėjo Arkadi  genocido pavadinimu ir tapo vienu iš lemiamų veiksnių kovoje už Kretos laisvę. Iki šių dienų Arkadi vienuoliai saugo tragedijos atminimą tuo pačiu supažindinami svečius su kur kas gilesne tūkstančio metų vienuolyno istorija.

Arkadi vienuolyną paprasta pasiekti iš Retimno miesto ir šalia jo esančių kurortų su turistiniais traukinukais, viešuoju transportu, taip pat – su išsinuomotu automobiliu. Lankantis Arkadi vienuolyne jo istoriją ir svarbą galima sužinoti iš aiškiai išdėstytos informacijos lankstinuke, kurį galima pasiimti prie įėjimo: atostogų sezono metu vienuolynas atidarytas kasdien nuo 9:00 iki 19:00 val. (įėjimo mokestis ~ 3 Eur/asm.). Norintiems sužinoti daugiau apie Arkadi vienuolyną, reikėtų į jį keliauti su gidu.

■ MANO KRETOS pasiūlymas
Viešnagę Arkadi (Arkadijaus) vienuolyne galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu, taip pat apsistojusieji Retimne arba šalia Retimno jį gali aplankyti su mano partnerių ekskursija autobusu. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.