google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Argyrupolio (Argyroupoli) šaltiniai

Vandeningiausia Kretos vieta: čia vanduo iš kalnų garma net sausringiausiais metais. Prieš daugiau kaip 2000 metų šioje vietoje klestėjo antikinis miestas Lappa, kurį pagal legendą įkūrė Mikėnų karalius  Agamemnonas. Ypatingą įtaką miestas įgijo Romos imperijos valdymo metais – tuomet jis net pretendavo tapti Kretos sostine.

Aplink Argyrupolį gausu romėniškojo periodo griuvėsių, nors daugelis turistų į šią vietovę traukia ne dėl jų, o dėl malonios gaivos, kurią skleidža Argyrupolio šaltiniai. Šalia jų įsikūrusios tavernos siūlo paragauti šviežios gėliavandenės žuvies – upėtakių ir eršketų, o taip pat kretietiškų patiekalų.

Dėl gausios drėgmės Argyrupolio šaltinių prieigos vietomis primena tankias džiungles ir žavi egzotiškais vaismedžiais: čia auginami avokadai, kiviai, bananai, citrusiniai vaisiai: apelsinai, mandarinai, citrinos, bergamotės, greipfrutai ir pan.

 

Iki Argyrupolio šaltinių nėra sudėtinga nuvažiuoti su išsinuomotu automobiliu iš Retimno ir šalia jo esančių kurortų, taip pat iš netoliese esančių Georgioupolio ir Kavros kurortų. Neprivažiavus Argyrupolio miestelio yra aiškios nuorodos link šaltinių (Springs of Argyroupoli).Keliaujant su ekskursija aplankomos tos istorinės įspūdingos regiono vietos, kurių dažniausiai nepastebi savarankiškai čia atvykstantys turistai.

 

■ MANO KRETOS pasiūlymas
Viešnagę prie Argyroupolio šaltinių galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu, taip pat juos galime aplankyti su asmenine MANO KRETOS ekskursija. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.