Alyvuogių aliejus, kurį atrinko MANO KRETA

Ypač tyras šalto spaudimo alyvuogių aliejus iš Kretos. Graikija | Mano Kreta
Ypač tyras šalto spaudimo alyvuogių aliejus iš Kretos. Graikija | Mano Kreta

DĖMESIO! Šiuo metu žemiau aprašomo alyvuogių aliejaus jau netuirme – papildymas bus 2023 metų vasario mėnesį. Dabar galite įsigyti kitų mūsų atrinktų ir rekomenduojamų produktų, apie kuriuos informaciją rasite čia >>


Iš Kretos alyvuogių aliejus atkeliauja į Jūsų namus Lietuvoje! Tai skystas Kretos auksas, kurį kruopščiai atrinko ir rekomenduoja MANO KRETA – Audrius ir Jurgita. Užsisakykite! • Užsakymo formą rasite šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje.

Kokį alyvuogių aliejų rekomenduotumėt?“ Tai bene dažniausiai užduodamas klausimas per mūsų ekskursijas po Kretą. Atsakydami visada pažeriame daug informacijos apie aliejaus kokybinius rodiklius, bet išvadą pateikiame tą pačią – aliejų reikia ragauti. Nes alyvuogių aliejus degustuojamas kaip vynas. Nes kiek žmonių – tiek skonių. Kiek Kretoje ūkių – tiek aliejų.

Todėl galiausiai į klausimą „Kokį alyvuogių aliejų rekomenduotumėt?“ pažvelgėme iš kitos pusės. Vietoj atsakymo savo keliautojams pateikdami klausimą: koks alyvuogių aliejus jums labiausiai patinka? Apibūdinimai virto išvadomis, kurios mums padėjo išrinkti tą alyvuogių aliejų, kurį rekomenduojame ir galime pristatyti Jums į namus visoje Lietuvoje!

Ypač tyras, šalto spaudimo alyvuogių aliejus

Apie kitokį negali būti ir kalbos! Kretiečiai puikiai išmano, kada ir kaip rinkti alyvuoges, kad būtų išspaustas „extra virgin olive oil“ – ypač tyras alyvuogių aliejus. Tokiu gali būti tik šaltuoju būdu, t.y. ne aukštesnėje kaip 27°C temperatūroje mechaniniais presais išspaustas alyvuogių aliejus, kurio rūgštingumo rodiklis neviršija 0,8 proc. Mes kokybinę kartelę užkėlėme dar aukščiau: siūlome ypač tyrą „premium“ alyvuogių aliejų, t.y. tokį, kurio rūgštingumo rodiklis neviršija 0,3 proc.

Iš mažų Kretos ūkių

Aliejus, kurį Kretos šeimos spaudžia savo reikmėms, savo tavernoms, restoranėliams, neskubėdami jo filtruoti ir išpilstyti į butelius. Išties nėra paprasta užduotis tokį surasti eksportui – juk nesibelsi į kiekvieno kretiečio namus. Padėjo per dešimt gyvenimo metų Kretoje užmegzti ryšiai. „Po spaudimo aliejui reikia nurimti, nusistovėti. Iš nuosėdų muilą darysim, o išskaidrėjusį aliejų į savo lėkštes pilsim. Juk žinai: mes Kretoje laikomės tradicijų. Tad į žiemos pabaigą galėsime kalbėti apie tą aliejų, kurį spaudėm rudenį“, – pernai nuteikė bičiulis Nektarijus. Jei dar nebuvote su mumis jo restoranėlyje skaniai pavalgyti, galime užsukti per Jūsų atostogas Kretoje – dėl asmeninės ekskursijos kreipkitės čia >>

Kvapnus, lengvo skonio

Kiek išragauta alyvuogių aliejaus! Tiek pas Nektarijų, tiek pas jo artimuosius ir kaimynus. Tiek geriant gryną, tiek mirkant su duonos kąsniais kaip tą dažnai darome per mūsų asmenines ekskursijas Kretoje. Kiek kosėta nuo malonaus gomurį glostančio kartumo. Iš kretiečių girdint tai, ką sako ir mitybos ekspertai: pikantiškas kartumas parodo alyvuogių aliejaus vertę!

Po daugelio degustacijų galiausiai pasirinkome, kurį galėtume rekomenduoti. Mūsų išrinktasis – toks, apie kokį ne kartą esam girdėję iš savo keliautojų: žaluma ir prieskoninėmis žolelėmis kvepiantis, lengvo skonio, paliekantis gaivų pikantišką poskonį – tokį, kokį privalo palikti ypač tyras alyvuogių aliejus, išspaustas iš koroneiki rūšies alyvuogių. Aliejų ragavusiųjų parašytus atsiliepimus rasite feisbuko puslapio Kretos Skoniai skiltyje „Reviews“.

Jis tinka ir salotoms gardinti, ir padažams gaminti, ir troškinimui, ir kepimui (kepant reikėtų naudoti kiek daugiau negu saulėgrąžų ar rapsų aliejaus). Jį labai skanu valgyti ir gryną kaip tą darome Kretoje – mirkant į aliejų šviežią šviesią duoną.

Norite įsigyti MANO KRETOS atrinkto ir rekomenduojamo alyvuogių aliejaus? Užpildykite užsakymo formą šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje. Dėl apmokėjimo ir siuntos pristatymo su Jumis susisieksime per 24 valandas tais kontaktais, kuriuos įrašysite užsakymo formoje.

Kartu su alyvuogių aliejumi galite užsakyti alyvuogių, vynuogių sirupo petimezi, ekologiškų žolelių prieskoniams ir arbatai. Apie visus produktus straipsnius rasite čia >>

ALIEJAUS RŪGŠTINGUMAS, KOKYBINIAI RODIKLIAI

MANO KRETOS atrinkto alyvuogių aliejaus rūgštingumas – iki 0,3 proc. Toks aliejaus rūgštingumas pasiekiamas renkant alyvuoges rankomis ir spaudžiant aliejų mechaniniu būdu ne vėliau kaip per 24 valandas nuo surinkimo.

Rūgštingumas – tai aliejinės rūgšties kiekis šimte gramų alyvuogių aliejaus. Kuo alyvuogių aliejaus rūgštingumas mažesnis, tuo aliejus tyresnis.

Kokybiniai rodikliai: rūgštingumas iki 0,3%, peroksidų skaičius 20 mEqO2/kg, vaško kiekis iki 150 mg/l, UVS absorbacija DK iki 0,010, K232 iki 2,500, K270 iki 0,220.

MANO KRETOS rekomenduojamo alyvuogių aliejaus 100 g maistinė vertė:

  • energinė vertė – 3452 kJ / 828 kcal
  • riebalų 92 g, iš jų sočiųjų 13 g, monesočiųjų 71 g, polinesočiųjų 8 g
  • angliavandenių 0 g
  • baltymų 0 g
  • druskos 0 g

Geriausias iki: žiūrėti įspaudą ant etiketės. Ta pati data galioja ir pradėjus vartoti aliejų.

Alyvuogių aliejų geriausia laikyti tamsioje vietoje, toliau nuo saulės spindulių, kambario arba dar geriau – 16–18°C temperatūroje. Žemesnėje kaip +5°C temperatūroje aliejus tirštėja. Temperatūrai kylant atgauna skystą konsistenciją. Dėl temperatūrų perkritimo aliejaus kokybė ir savybės nesikeičia.

Alyvuogių aliejui pati geriausia – tamsaus stiklo arba nerūdijančio plieno tara. Būtent tokią tarą ir pasirinkome: aliejus išpilstytas į 500 ml ir 750 ml tamsaus stiklo butelius ir į 1000 ml nerūdijančio plieno skardines pakuotes – šiuo metu turime tik pastarąsias. Aliejų Kretoje išpilstė I.Trachana įmonė (Ierapetra – Agios Nikolaos 4-as km., Ierapetra, Kreta, Graikija).

EKO pakuotė: pristatymui Lietuvoje naudojame ekologiškas, lengvai perdirbamas ir natūraliai suyrančias pakavimo medžiagas maksimaliai stengdamiesi išvengti plastiko.

Alyvuogių aliejumi Lietuvoje prekiauja MB „Mano Kreta“ kartu su MB „Paul & Kate“, VMVT maisto tvarkymo subjekto registracijos numeris: 190012430.

Šiuo metu parduodame alyvuogių aliejų trijose skirtingose talpose. Kartu su alyvuogių aliejumi galite užsakyti alyvuogių, čiobrelių medaus, vynuogių sirupo petimezi bei ekologiškų Kretos žolelių – citrininės verbenos, raudonėlio, čiobrelio, rozmarino, diktamos arbatos. Visų produktų kainas ir kiekį skelbiame užsakymo formoje šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje.

Alyvuogių aliejų siunčiame per OMNIVA paštomatus visoje Lietuvoje. Pildant užsakymo formą Jums tereikia nurodyti, kuriame OMNIVA paštomate būtų patogiausia atsiimti siuntinį. Pakuotės ir siuntimo kaina:

  • lygiai 3,50 Eur – jei užsakote vieną arba dvi pasirinktas prekes. T.y. ar užsakysite vieną butelį / skardinę, ar du butelius / skardines – pakavimo ir siuntimo kaina bus ta pati – 3,50 Eur.
  • nuo 3,50 Eur – jei užsakote daugiau kaip du butelius / skardines ar daugiau kitų produktų. Galutinė kaina priklauso nuo užsakomų produktų kiekio – ją nurodysime susisiekę su Jumis po to, kai gausime užsakymo formą.

Gavę Jūsų užsakymą pateiksime galutinę sąskaitą apmokėjimui. Siuntinys bus išsiųstas gavus apmokėjimą. Siuntinys Jus pasieks per 2-5 darbo dienas.

DĖMESIO! Užsakant didesnį kiekį galime pasirūpinti pristatymu tiesiai Jūsų nurodytu adresu Vilniuje arba Kaune.

Su alyvuogių aliejumi šiuo metu dovanų gausite džiovintos Kretos citrininės verbenos lapelių kvapniai, malonaus lengvo skonio arbatai. Išsamiau apie citrininę verbeną skaitykite čia >>

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.