Alyvuogės ypač tyrame Kretos alyvuogių aliejuje

Juodosios ir žaliosios alyvuogės alyvuogių aliejuje iš Kretos. Graikija | Mano Kreta
Juodosios ir žaliosios alyvuogės alyvuogių aliejuje iš Kretos. Graikija | Mano Kreta

Iš Kretos alyvuogės atkeliauja į Jūsų namus Lietuvoje! Rinktinės, dviejų rūšių: juodosios kalamon ir žaliosios chondroelia. Tiek vienos, tiek kitos – ypač tyrame šalto spaudimo Kretos alyvuogių aliejuje. Išsaugotos pagal receptą, kurį iš kretiečių sužinojo MANO KRETA – Audrius ir Jurgita. Užsisakykite!

„Kokios švelnios, tiesiog glosto gomūrį!“ – toks buvo pirmas įspūdis, kai paragavome iš juodųjų kalamon rūšies alyvuogių pas tą pačią šeimą, kurios ypač tyrą šalto spaudimo Kretos alyvuogių aliejų atrinkome ir rekomenduojame (apie jį rašome čia >>). Tuo pačiu sužinojome nedidelę kretiečių paslaptį.

Alyvuogės švelnumo paslaptis

Kretoje retas ūkininkas augina ne aliejui, o valgymui skirtų stambesnių kalamon ar chondroelia rūšių alyvuogių. Jos dažniausiai į salą atkeliauja iš Graikijos žemyno. Ir dažniausiai – sūryme. Tokios sūrios, kad visą burną sutraukia.

Ištraukus iš sūrymo galima jas mirkyti vandenyje, kad sušvelnėtų, bet dar geriau – kelias savaites palaikyti ypač tyrame šalto spaudimo alyvuogių aliejuje. O jo Kretoje netrūksta – jis spaudžiamas iš smulkių, bet labai aliejingų koroneiki rūšies alyvuogių. Aliejus ilgainiui ištraukia iš sūdytų alyvuogių druską. Jos tampa nepaprastai švelnios, bet išsaugo savo pikantiškumą ir sočią gaivą!

Alyvuogės aliejuje – triguba nauda

Pirma, palaikytos aliejuje alyvuogės sušvelnėja. Antra, savyje sukauptą sūrymą jos lėtai atiduoda aliejui – jis įgauna naują skonį ir puikiai tinka salotoms bei kitiems patiekalams gardinti papildomai nenaudojant jokios druskos. Tad įsigiję tokių alyvuogių jokiais būdais neišpilkite aliejaus – naudokite jį savo patiekalams gardinti!

Trečia, alyvuogių aliejus – puikus natūralus konservantas. Kretiečiai nuo seno jame laiko artišokus, saulėje padžiovintus pomidorus, netgi sūrius! Nes aliejus neleidžia atsirasti jokiam pelėsiui. Todėl jokio pelėsio nebūna ir ant alyvuogių – ištrauktos iš alyvuogių aliejaus jos žvilga šviežumu!

Juodos kalamon ir žalios chondroelia

Sužinoję kretietišką alyvuogių švelnumo paslaptį mirkėme ir išragavome tuziną skirtingų alyvuogių iš skirtingų prekeivių, vežančių jas į Kretą iš žemyninės Graikijos. Kol galiausiai atrinkome tas, kurias rekomenduojame mėgautis ir Jums. Tad ant Jūsų stalo Lietuvoje atkeliauja:

 • juodos itin švelnaus skonio mėsingos Peloponeso pusiasalyje pietų Graikijoje augintos kalamon rūšies alyvuogės su kauliukais.
 • žalios gaiviai rūgštelėjusios Chalkidikės pusiasalyje šiaurės Graikijoje augintos stambios chodroelia alyvuogės su kauliukais.

Kodėl su kauliukais? Nes pažeista alyvuogė praranda pirmines savo maistines ir skonines savybes – kaip prapjauta ir ilgiau palaikyta bet kuri daržovė. Tiek juodos, tiek žalios alyvuogės – ypač tyrame šalto spaudimo Kretos alyvuogių aliejuje.

Norite įsigyti MANO KRETOS atrinktų ir rekomenduojamų alyvuogių aliejuje? Užpildykite užsakymo formą šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje. Kartu su alyvuogėmis galite užsakyti ir ypač tyro šalto spaudimo alyvuogių aliejaus, apie kurį pasakojame čia >> Dėl apmokėjimo ir siuntos pristatymo su Jumis susisieksime per 24 valandas tais kontaktais, kuriuos įrašysite užsakymo formoje.

ALYVUOGIŲ IR ALIEJAUS MAISTINĖ VERTĖ

MANO KRETOS atrinktos juodos ir žalios alyvuogės su jūros druska – ypač tyrame iki 0,3% rūgštingumo šalto spaudimo koroneiki rūšies alyvuogių aliejuje. Nepasterizuoti produktai.

 • Juodos alyvuogėskalamon rūšies, su kauliukais. Maistingumas 100 g: energinė vertė – 1225 kJ / 296 kcal | riebalų 31 g (iš jų sočiųjų 3,8 g, monesočiųjų 24,6 g, polinesočiųjų 2,6 g), angliavandenių 0,3 g (iš jų cukraus 0 g), baltymų 1,2 g, druskos 3,75 g.
 • Žalios alyvuogėschondroelia rūšies, su kauliukais. Maistingumas 100 g: energinė vertė – 936 kJ / 224 kcal | riebalų 23,4 g (iš jų sočiųjų 3,3 g, monesočiųjų 17,1 g, polinesočiųjų 2,5 g), angliavandenių 0,1 g (iš jų cukraus 0 g), baltymų 1,2 g, druskos 4,1 g.

Kokybiniai alyvuogių aliejaus rodikliai: rūgštingumas iki 0,3%, peroksidų skaičius 20 mEqO2/kg, vaško kiekis iki 150 mg/l, UVS absorbacija DK iki 0,010, K232 iki 2,500, K270 iki 0,220.

Alyvuogės aliejuje – 500 ml stiklainiuose. Juos pasirinkome, nes tinkamai utilizuoti jie lengviau perdirbami. Bendras vieno stiklainio svoris: 710 g. Alyvuogių kiekis: ≥300 g. Aliejaus kiekis: ≥150 g. Alyvuoges Kretoje supakavo I.Trachana įmonė (Ierapetra – Agios Nikolaos 4-as km., Ierapetra, Kreta, Graikija).

EKO pakuotė: pristatymui Lietuvoje naudojame ekologiškas, lengvai perdirbamas ir natūraliai suyrančias pakavimo medžiagas maksimaliai stengdamiesi išvengti plastiko.

Alyvuogių aliejumi Lietuvoje prekiauja MB „Mano Kreta“ kartu su MB „Paul & Kate“, VMVT maisto tvarkymo subjekto registracijos numeris: 190012430.

Šiuo metu kartu su alyvuogėmis galime pasiūlyti ir ypač tyro šalto spaudimo alyvuogių aliejaus trijų skirtingų talpų stiklo buteliuose. Kainas skelbiame užsakymo formoje šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje.

Alyvuoges ir alyvuogių aliejų siunčiame per OMNIVA paštomatus visoje Lietuvoje. Pildant užsakymo formą Jums tereikia nurodyti, kuriame OMNIVA paštomate būtų patogiausia atsiimti siuntinį. Pakuotės ir siuntimo kaina:

 • lygiai 3,00 Eur – jei užsakote vieną arba dvi pasirinktas prekes. T.y. ar užsakysite vieną butelį ar stiklainį, ar du butelius / stiklainius – pakavimo ir siuntimo kaina bus ta pati – 3 Eur.
 • nuo 3,00 Eur – jei užsakote daugiau kaip dvi prekes. Galutinė kaina priklauso nuo užsakomų prekių kiekio – ją nurodysime susisiekę su Jumis po to, kai gausime užsakymo formą.

Gavę Jūsų užsakymą pateiksime galutinę sąskaitą apmokėjimui. Siuntinys bus išsiųstas gavus apmokėjimą. Siuntinys Jus pasieks per 2-5 darbo dienas.

DĖMESIO! Užsakant didesnį kiekį galime pasirūpinti pristatymu tiesiai Jūsų nurodytu adresu Vilniuje arba Kaune.

  Ypač tyras šalto spaudimo Kretos

  ••• ALYVUOGIŲ ALIEJUS

  Užsakomų aliejaus butelių kiekis:

  ••• ALYVUOGĖS ALIEJUJE

  Užsakomų alyvuogių stiklainių kiekis:
  Papildomai: EKO pakavimo ir OMNIVA siuntimo išlaidos nuo 3 Eur už siuntą.

  Gavėjo duomenys:

  Dalintis |
  +
  Slapukų nustatymai
  Būtinieji
  Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
  Funkciniai
  Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
  Statistiniai
  Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
  Reklaminiai
  Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.